Evia Top: Άλλη μία εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε η προαγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Δευτέρα, 15 Απριλίου 2019

Άλλη μία εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε η προαγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ


 Άλλη μία εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε η προαγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ στο Δημοτικό κολυμβητήριο Λάρισας το ΣΑββατοκύριακο 13-14 Απριλίου στους αγώνες με την επωνυμία «ΑΚΡΙΣΙΑ 2019» που διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία, η ομάδα Λαρισαϊκός –Τιτάνες, με την

συμμετοχή 800 αθλητών-τριων από την περιοχή της Θεσσαλίας άλλα και της Αθήνας.









Συγκεκριμένα, ο Ευβοϊκός ΓΑΣ συμμετείχε με 20 αθλητές-τριες και κατέκτησε 21 μετάλλια (2 χρυσά – 10 ασημένια – 9 χάλκινα) , θέσεις στις οκτάδες και ατομικά ρεκόρ, δείχνοντας την δουλειά που γίνετε στο προαγωνιστικό τμήμα τα τελευταία χρόνια.
Αναλυτικά τα μετάλλια και οι θέσεις:
12 ετών
           Χατζηαλεξίου Γεωργία 1η στα 100 πρόσθιο και 2η στα 50 -200 πρόσθιο
           Τσαγκρίγκινα Αλεξάνδρα 3η στα 50 -100 ύπτιο και 4η στα 200 ύπτιο
           Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 4ος στα 50 ύπτιο και 5ος στα 100 και 200 ύπτιο
           Σφυρόπουλος Ιωάννης 4ος στα 50 -100 – 200 πρόσθιο
           Καρράς Κωνσταντίνος 5ος στα 50 ελεύθερο, 7ος στα 100 ελεύθερο και 9ος στα 100 πρόσθιο
           Τάντη Φωτεινή 10η στα 50 -100 -200 ελεύθερο
11 ετών
           Πολυκαρπίδη 1η στα 200 ΜΑ, 2η στα 100 πεταλούδα και 3η στα 200 ελεύθερο
           Ιωάννου Χρήστος 2ος στα 50 -100 – 200 ύπτιο
           Ιωαννίδης Πέτρος 4ος στα 100 ελεύθερο και 100 πρόσθιο και 6ος στα 50 ελεύθερο
           Ήλια Αγγελική 7η 100 πρόσθιο, 10η στα 100 ελεύθερο και 14η στα 50 ελεύθερο
10 ετών
           Κουλουρίδη Μαρία 2η στα 50 -100 πρόσθιο
           Λιάσκου Βασιλική 2η στα 200 ελεύθερο και 3η στα 100 ελεύθερο
           Σεπετή Ελένη 3η στα 50 ύπτιο και 5η στα 50 πεταλούδα
           Στρατή Ιωάννα 3η στα 100 πρόσθιο και 6η στα 50 πρόσθιο
           Συκάς Γιώργος 2ος στα 100 πρόσθιο και 3ος στα 50 πρόσθιο
           Γλωσσιώτης Ευάγγελος 9ος στα 50 ελεύθερο και 14ος στα 100 ελεύθερο
           Κωνσταντίνου Στράτος 10ος 50 ελεύθερο και 50 ύπτιο
           Χάλκινο μετάλλιο στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ κορίτσια 10 ετών με τις : Λάσκου Βασιλική, Στρατή Ιωάννα, Κουλουρίδη Μαρία, Σεπετή Ελένη
9 ετών
           Καρρά Δανάη 9η στα 50 ελεύθερο και 11η στα 50 πρόσθιο
           Ευαγγελίδου Ελένη 11η στα 50 ύπτιο και 26η στα 50 ελεύθερο
           Θεοφίλου Παρασκευάς 10ος στα 50 – 100 ελεύθερο