Evia Top: Με επιτυχία το «Κύπελλο Ευρίπου Νέων 2019» από τον Ιστιοπλοϊκό Όμιλο Χαλκίδας (Ι.Ο.Χ)

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Παρασκευή, 17 Μαΐου 2019

Με επιτυχία το «Κύπελλο Ευρίπου Νέων 2019» από τον Ιστιοπλοϊκό Όμιλο Χαλκίδας (Ι.Ο.Χ)


 Στον Νομό της Εύβοιας, «ανάμεσα στις δύο Γέφυρες του Ευρίπου», στο Νότιο Φυσικό Λιμάνι στην Χαλκίδα, στις 11 & 12 Μαΐου 2019, Ολοκληρώθηκε με Απόλυτη Επιτυχία, για 10η συνεχή Χρονιά, ο Ναυταθλητικός Θεσμός (πλέον) της Πόλης μας, και Επίσημος Διασυλλογικός Αγώνας της
Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας





– «Κύπελλο Ευρίπου Νέων 2019» από τον Ιστιοπλοϊκό Όμιλο Χαλκίδας (Ι.Ο.Χ) –
Το Δ.Σ. & μέλη του Συλλόγου, οι Υπεύθυνοι Συντονισμού και Άξιοι Προπονητές των Παιδιών μας, Σαμαρτζής Νικόλαος & Ριτσώνης Κων/νος, και οι Εθελοντές Γονείς των Αθλητών του Ι.Ο.Χαλκίδας
Διοργάνωσαν άψογα 6 κούρσες για 5 τύπους αθλητικών σκαφών, για δύο συνεχόμενες ημέρες και Φιλοξένησαν στον τόπο μας :
- 90 Αθλητές με τα Σκάφη τους, τους Προπονητές τους και τους Εθελοντές Συνοδούς Γονείς,
- 11 Ναυταθλητικούς – Ναυτικούς Ομίλους από όλη τη Χώρα (Αγ. Αποστόλους, Αλεξανδρούπολη, Αλκυών-Ραφήνα, Αρτέμιδα-Σπάτα, Δελφινάριο, Δήλεσι, Ειρήνης Φιλίας, Καλαμάκι, Λαυρεωτική, Μάτι Αττικής & Νέων Παλατίων Ωρωπού).
ΑΠΟ ΤΟΝ Ι.Ο.ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ 24 ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ.
1. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ σκαφών 2.4MR ΑΜεΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ο Αργυρίου Γεώργιος.
2. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ σκαφών OPTIMIST (56 σύνολο – 15 του Ι.Ο.Χ.), ΠΡΩΤΕΥΣΑΝ :
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Αλέξανδρος – 1ος Γενικής & Αγοριών, 1ος σε όλες τις κούρσες & Μέλος Ελληνικής Εθνικής Ομάδας Κατηγ. Optimist,
ΣΑΠΟΥΝΤΖΗΣ Αθανάσιος – 2ος Παίδων, 14ος Γενικής,
ΚΑΛΑΙΤΖΟΓΛΟΥ Ευτυχία – 3η Κοριτσιών, 9η Γενικής,
3. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ σκαφών LASER RDL (13 σύνολο – 2 του Ι.Ο.Χ.), ΠΡΩΤΕΥΣΕ :
ΛΕΜΠΕΣΗΣ Ευάγγελος – 2ος Γενικής
ΕΠΙΣΗΣ από τον Ι.Ο.Χ.
Α. στην κατηγορία σκαφών OPTIMIST ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ :
Ρέμπελος Κων/νος – 4ος Αγοριών, 7ος Γενικής ,
Σιδηρόπουλος Ορέστης – 4ος Παίδων, 21ος Γενικής,
Ορφανού Αντιγόνη – 7η Κορασίδων, 54η Γενικής,
Πετράκης Δημήτριος – 11ος Αγοριών, 24ος Γενικής,
Στενού Ιόλη – 12η Κοριτσιών, 56η Γενικής,
Γιασεμάκης Ραφαήλ – 13ος Παίδων, 43ος Γενικής,
Κυριάκης Απόστολος-Άγγελος – 14ος Αγοριών, 29ος Γενικής,
Οικονομόπουλος Σπύρος – 16ος Αγοριών, 44ος,
Ζούμπος Δημήτριος – 16ος Παίδων, 49ος Γενικής ,
Μπουλίνης Θεόδωρος – 17ος Παίδων, 51ος Γενικής ,
Τουλούμης Θεοφάνης – 18ος Αγοριών, 48ος Γενικής,
Μπουλίνης Μάριος – 18ος Παίδων, 52ος Γενικής – ο Μικρότερος Αθλητής Αγώνων,
Β. στην κατηγορία σκαφών LASER RDL, ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ο Χατζηγεωργίου Γεώργιος – 10ος Γενικής .
Γ. Στην κατηγορία σκαφών LASER 4.7 (18 σύνολο – 2 του Ι.Ο.Χ.) ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ :
Ιωαννίδης Κων/νος – 9ος Αγοριών, 11ος Γενικής,
Κυριακίδης Στέφανος – 12ος Αγοριών, 14ος Γενικής,
4. Στην κατηγορία σκαφών LASER 2000 ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ τα πληρώματα του Ι.Ο.Χ.
Τσαμπά Μαρία-Κυριακίδης Κορνήλιος – 1ο Γενικής
Κιούση Ματούλα-Σκούρας Βασίλειος – 2ο Γενικής
Το Δ.Σ. του Ι.Ο.Χαλκίδας,
– Ευχαριστεί Ιδιαιτέρως :
όλους τους Αθλητές, αλλά μικρούς και μεγάλους που συμμετείχαν στην στεριά και στην Θάλασσα, για την διοργάνωση και Διεξαγωγή του  Κυπέλου Ευρίπου Nέων 2019 στην Χαλκίδα,
– Επιπλέον δε Ευχαριστεί :
Τους Χορηγούς των Αγώνων, για την Υλική & Οικονομική τους βοήθεια,
Το Σώμα Σαμαρειτών, Διασωστών & Ναυαγοσωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Χαλκίδας, για την Υγειονομική Κάλυψη κατά την Διάρκεια των Αγώνων,
Τον Οργανισμό Λιμένων Ν. Ευβοίας (ΟΛΝΕ Α.Ε.), για την Συνεχή & διαρκή τα τελευταία Χρόνια Βοήθεια & Συμπαράστασή του.
– Τέλος Ευχαριστεί για την Φυσική τους Παρουσία :
Τον κ. Κολιαστάση Χρήστο – Πρόεδρο Επιτροπής Δραστηριοτήτων της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας (Ε.Ι.Ο.)
Τον κ. Παπανδρέου Ανδρέα – Πρόεδρο & Δ/νων Σύμβουλο του ΟΛΝΕ Α.Ε.
Τον κ. Μπουγιούρη Αντώνιο – Παγκόσμιο Πρωταθλητή Laser.
από το Γραφείο Τύπου
του Ι.Ο.Χαλκίδας