Evia Top: Πρωτιά Ευβοϊκού στους Θερινούς Αγώνες

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Πέμπτη, 13 Ιουνίου 2019

Πρωτιά Ευβοϊκού στους Θερινούς Αγώνες


Πρώτος ο Ευβοϊκός σε χρυσά μετάλλια στους Θερινούς αγώνες 9-10-11-12 ετών στην περιφέρεια Αν. Στερεάς και Εύβοιας που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 8 Ιουνίου στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλκίδας
με την συμμετοχή όλων των ομάδων της περιφέρειας μας.

Η προαγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ με 38 αθλητές-τριες και  εξαιρετική παρουσία κατέκτησε 36 χρυσά (περισσότερα από κάθε άλλη ομάδα της περιφέρειας μας), 17 ασημένια και 10 χάλκινα δείχνοντας την συστηματική δουλειά που γίνετε τα τελευταία χρόνια στην ομάδα.



Αναλυτικά τα μετάλλια και οι θέσεις για την προαγωνιστική ομάδα:

12 ετών
Χατζηαλεξίου Γεωργία 1η στα 50 – 100 – 200 πρόσθιο
Τσαγκρίγκινα Αλεξάνδρα 1η στα 50 – 100 – 200 ύπτιο
Σφυρόπουλος Ιωάννης 1ος στα 50-100 πρόσθιο και 2ος στα 200 πρόσθιο
Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 1ος στα 50-100-200 ύπτιο
Καρράς Κωνσταντίνος 1ος στα 50 πεταλόυδα, 2ος στα 100 ελεύθερο
Τάντη Φωτεινή 2η στα 50 ύπτιο, 5η στα 100 ελεύθερο

11 ετών
Πολυκαρπίδη Ειρήνη 1η στα 100 ελεύθερο, 1η 50 πεταλούδα, 1η 200 ΜΑ
Ιωαννίδης Πέτρος 1ος στα 200 πρόσθιο, 7ος στα 50 ελεύθερο, 8ος στα 100 ελέυθερο
Ιωάννου Χρήστος 1ος στα 50 πρόσθιο, 2ος στα 100 ύπτιο και 3ος στα 50 ύπτιο
Εμμανουηλίδης Χρήστος 2ος στα 400 ελεύθερο, 4ος στα 200 ελεύθερο, 4ος 50 πεταλούδα
Ζαχαρός Δαυίδ 5ος 100 ύπτιο, 7ος 50 ύπτιο 9ος στα 50 ελεύθερο
Παπαϊωάννου Αριστέα 1η 50 πρόσθιο, 2η 50 ύπτιο και 100 πρόσθιο
Παπαϊωάννου Μαριάννα 1η 100 πρόσθιο, 2η 200 πρόσθιο, 3η στα 50 ελεύθερο
Ρόδη Ελευθερία 1η 50 – 100 – 200 ύπτιο
Ήλια Αγγελική 2η 50 πρόσθιο, 4η στα 50 ελεύθερο. 5η στα 100 ελεύθερο
Τοτού Νεφέλη 5η 50 ύπτιο και 50 πρόσθιο
2Α ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ100 ΜΟ
1Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ100 ΜΟ

10 ετών
Κουλουρίδη Μαρία 1η 50 πεταλούδα και 50 πρόσθιο
Λιάσκου Βασιλική 1η 100 ύπτιο, 2η στα 100 ελεύθερο
Σεπετή Ελένη 1η στα 200 ελεύθερο, 3η στα 50 ελεύθερο
Χαμαλίδη Αργυρώ 1η 200 ΜΑ, 3η 50 ύπτιο
Στρατή Ιωάννα 1η 100 πρόσθιο, 2η 50 πρόσθιο
Πίγγου Ευαγγελία 4η 50 πεταλούδα, 6η στα 50 ελεύθερο
Συκάς Γιώργος 1ος 100 πρόσθιο, 3ος 100 ύπτιο
Κωνσταντίνου Στράτος 4ος 50 ύπτιο, 10ος στα 50 ελεύθερο
Τοτός Αλέξανδρος 7ος 50 ύπτιο, 11ος στα 50 ελεύθερο
Γλωσσιώτης Ευάγγελος 4ος 50 πρόσθιο, 5ος στα 100 ελεύθερο
Λαζαρίδης Σπύρος 3ος 50 πρόσθιο, 4ος στα 100 ελεύθερο
2α ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ50 ΜΟ
1Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ50 ΜΟ

9 ετών
Καρρά Δανάη 1η 50 πεταλούδα , 2η  50 πρόσθιο
Ευαγγελίδου Ελένη 3η 50 ύπτιο και 50 πρόσθιο
Ανωγιάτη Βασιλική 7η 50 ύπτιο, 8η στα 50 ελεύθερο
Κοτσίφη Αγγελική 5η 50 ύπτιο, 9η στα 50 ελεύθερο
Τσιτσίγκου Μαρία 8η 50 ύπτιο, 10η  50 ελεύθερο
Ράζου Κατερίνα 9η 50 ύπτιο, 12η στα 50 ελεύθερο
Θεοφίλου Παρασκευάς 2ος 50 ύπτιο,  4ος στα 50 ελεύθερο
Κρυονερίτης Νικόλαος 10ος στα 50 ελεύθερο
Κατσούνης Χρήστος 6ος 50 ύπτιο και 50 πρόσθιο
Λιάκος Ηλίας 10ος 50 ύπτιο
1Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ50 ΜΟ
3Α ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 4Χ50 ΜΟ


Ταυτόχρονα με τους θερινούς αγώνες προαγωνιστικών, πραγματοποιήθηκε και η 2η θερινή ημερίδα ορίων αγωνιστικών κατηγοριών φτάνοντας τους 12 αθλητές-τριες που έπιασαν τα όρια για τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Κολύμβησης που θα γίνουν τον Ιούλιο σε Θεσσαλονίκη και Βόλο και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία.