MY KTEO

Σάββατο 8 Αυγούστου 2020

Κατέκτησε 29 μετάλλια

Για ακόμα μία χρονιά το τμήμα κανόε καγιάκ ήρεμων νερών του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας απέδειξε ότι δικαίως συγκαταλέγεται στα κορυφαία σωματεία του αθλήματος μιας και συμμετέχοντας με 13 αθλητές και 7 αθλήτριες, κατέκτησε 29 μετάλλια, εκ των οποίων 11 χρυσά, 8
ασημένια και 10 χάλκινα, καθώς και τη 2η θέση στην συνολική κατάταξη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγωνιστικών κατηγοριών πίσω από το Ναυτικό Αθλητικό Σύνδεσμο.
Ήταν μία πολύ μεγάλη επιτυχία σε μία περίεργη χρονιά, αφού λόγω της καραντίνας η προετοιμασία των αθλητών μας ήταν πλημμελής. Παρόλα αυτά όλοι οι αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν ξεπέρασαν τον εαυτό τους, και ανταποκρίθηκαν εξαιρετικά στις αυξημένες απαιτήσεις των αγώνων ,τόσο από πλευράς επιδόσεων όσο και από πλευράς διακρίσεων δείχνοντας για ακόμα μία φορά τη σωστή και διαχρονική δουλειά που γίνεται στο τμήμα.
Ο προπονητής του τμήματος Κιαπέκος Θεόδωρος δε θα μπορούσε παρά να είναι ευχαριστημένος και περήφανος από την προσπάθεια όλων των αθλητών και αθλητριών του τμήματος βλέποντας τους κόπους ολόκληρης της χρονιάς να ανταμείβονται.
Κ2 500μ μεικτό παίδων-κορασίδων Καρρά Μαρία Φωτεινή- Ζέρβας Άγγελος
Κ4 500μ ανδρών Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος- Δανιήλ Βασίλειος- Καλαμακίδης Μιχαήλ- Μπουρσινός Σωκράτης
Κ2 1000μ εφήβων Καλαμακίδης Μιχαήλ- Μπουρσινός Σωκράτης
Στα αξιοσημείωτα είναι και το γεγονός ότι σχεδόν όλοι οι αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες κατέκτησαν τουλάχιστον ένα μετάλλιο, οι υπόλοιποι συμμετέχοντες Άλλκο Κωνσταντίνος και Ορφανός Αντώνιος έδωσαν πολύτιμους βαθμούς για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης, ενώ πολλοί από αυτούς κέρδισαν και τα μόρια για την εισαγωγή τους στα ανώτατα ιδρύματα.
Με το πανελλήνιο πρωτάθλημα των προ- αγωνιστικών κατηγοριών που θα πραγματοποιηθεί στον Σχοινιά από 8-9 Αυγούστου ολοκληρώνεται η φετινή σεζόν. Η έναρξη της νέας σεζόν για το τμήμα κανόε καγιάκ ήρεμων νερών θα γίνει τη Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου.