MY KTEO

Δευτέρα 3 Αυγούστου 2020

Άκρως ικανοποιητική η παρουσία της αγωνιστικής ομάδας του Ιστορικού Ομίλου

Άκρως ικανοποιητική η παρουσία της αγωνιστικής ομάδας του Ιστορικού Ομίλου,
στο πανελλήνιο πρωτάθλημα αγωνιστικών κατηγοριών όπου συμμετείχε ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας με 19 αθλητές και αθλήτριες οι οποίοι είχαν όλοι τους όρια για την συμμετοχή τους στους
συγκεκριμένους αγώνες .
    Παρά τις πρωτόγνωρες συνθήκες λόγω πανδημίας , αλλά κυρίως λόγω της παρατεταμένης αποχής από τις προπονήσεις (για τις ομάδες της Χαλκίδας ήταν περίπου 3,5 μήνες λόγω της μη λειτουργίας του κολυμβητηρίου εξαιτίας της προγραμματισμένης ενεργειακής αναβάθμισης ,αλλά και της πανδημίας) οι κολυμβητές & κολυμβητριες του Ομίλου βρήκαν τις δυνάμεις να εκπροσωπήσουν επάξια το σύλλογο μας .
   Να τονίσουμε ότι όπως πέρυσι έτσι και φέτος βαθμολογούνται οι 16 καλύτερες επιδόσεις ανά αγώνισμα/κατηγορία

Επίσης κάτι πρωτόγνωρο για τους αθλητές ήταν η διεξαγωγή των αγώνων οι οποίοι έγιναν σε 7 διαφορετικά κολυμβητήρια ένα ανά περιφέρεια . Για την ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ *ΑΤΤΙΚΗΣ & ΕΥΒΟΙΑΣ & ΑΙΓΑΙΟΥ έγιναν στο Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Αθήνας (ΟΑΚΑ) κάτω από αυστηρά μέτρα ασφαλείας . Τα οριστικά αποτελέσματα εκδοθήκαν μετά το τέλος όλων των αγωνιστικών ενοτήτων αφού πρώτα ενοποιήθηκαν

Στην κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ o κολυμβητής ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ μπήκε στην οκτάδα κατακτώντας την 7η θέση στα 400 ΕΛ . Ο ίδιος αθλητής κατέκτησε την 9η θέση στα 200 ΕΛ και την 10η θέση στα 800 ΕΛ

Στην κατηγορία ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β η αθλήτρια ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΗ (ΚΑΤ ΠΚΒ) έλαβε την 12η θέση στα 100 ΠΕΤ 13η θέση στα 50 ΠΕΤ και την 14η θέση στα 200 ΠΕΤ
  Στην κατηγορία ΕΦΗΒΩΝ: ο αθλητής ΚΑΛΟΥΤΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ έλαβε την 14η θέση στα 50 ΕΛ

Στην κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ ο αθλητής ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 15η θέση 800 ΕΛ .

Στην κατηγορία ΕΦΗΒΩΝ: ο αθλητής ΓΥΜΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ έλαβε την16η θέση στα 100 ΠΡ

Τέλος στα ομαδικά στα 4 x 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β με τις αθλήτριες ΤΣΑΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΗ , ΝΤΟΥΡΜΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ , ΛΕΩΝ ΠΟΛΥΞΕΝΗ κατέκτησαν την 16η θέση

Συμμετείχαν επίσης ξεπερνώντας τον εαυτό τους και κάνοντας ατομικά ρεκόρ οι αθλητές
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ : ΚΕΧΡΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ , ΝΤΟΥΡΜΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α: ΣΦΥΡΛΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ : ΛΕΩΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΒΛΑΧΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ , ΤΙΡΤΙΓΚΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ , ΕΥΘΥΜΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ , ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΜΙΝΑ , ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α: ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ , ΚΕΧΡΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ