MY KTEO

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-1 με ανατροπή!

Με εκπληκτική ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός Χαλκίδας επικράτησε με 2-1 του Κοντοδεσποτίου σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Γ΄ ΕΠΣΕ σήμερα το απόγευμα στο "ΠΑΡΚΟ ΤΟΥ ΛΑΟΥ"
Τα "μωρά" του Μπάμπη Σαχίνη κόντρα στην ροή του αγώνα, καθότι είχαν επιβάλει τον δικό του ρυθμό και είχαν την πλήρη υπεροχή,δέχτηκαν γκολ στο 35` σε κόντρα επίθεση του Κοντοδεσποτίου με σκόρερ τον έμπειρο Κεραμιδά και αυτό το σκορ διατηρήθη  μΈχρι και το 80`.Στο σημείο αυτό και ενώ  το Κοντοδεσπίτι είχε χάσει τα άχαστα σε τρεις περιπτώσεις, ο προωθημένος Sholla και σε φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή, έστειλε την μπάλα στο πλεκτό μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς που έγιναν εντονότεροι στο 2` των καθυστερήσεων (92`) όταν ο ίδιος ο Sholla με κεφάλια κεραυνοβόλησε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και έκανε το 2-1.