MY KTEO

Κυριακή 4 Απριλίου 2021

Βαριά ήττα με 1-5 της ΑΕΚ στην έδρα της από τον Ολυμπιακό

Βαριά ήττα για την ΑΕΚ και σπουδαία νίκη για τον Ολυμπιακό είναι το αποτέλεσμα 1-5 του αγώνα στο ΟΑΚΑ.

Σαν να μην μπήκε στον αγώνα εμφανίσθηκε η ΑΕΚ που δέχθηκε 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και φυσικά ο αγώνας είχε τελείωσε για εκείνη στα 45 λεπτά. Στην επανάληψη πέτυχε ένα γκολ λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Αντίθετα ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικά καλός και εύστοχος στις ευκαιρίες που δημιούργησε για γκολ. Μετά τα τέσσερα γκολ του πρώτου ημιχρόνου ο ρυθμός τους έπεσε κάπως στο δεύτερο ημίχρονο αν και σημείωσε και πέμπτο γκολ.

Σημαντική νίκη πέτυχε και ο Παναθηναϊκός επί του ΠΑΟΚ με 3-0 και έκανε βήμα για έξοδο στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Ο Άρης νίκησε με 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης και παραμένει μόνος του στη δεύτερη θέση των playoffs.