Evia Top: Σήμερα οι εκλογές του Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Χαλκίδας - Όλοι οι υποψήφιοι

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Τετάρτη 1 Ιουνίου 2022

Σήμερα οι εκλογές του Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Χαλκίδας - Όλοι οι υποψήφιοι



Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Χαλκίδας αποφάσισε την πραγματοποίηση αρχαιρεσιών για την εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου και Αντιπροσώπων στη Γ.Σ. της Δ.Ο.Ε. την 1η Ιουνίου 2022, σήμερα  Τετάρτη. Η εκλογική διαδικασία θα γίνει με τις σχολικές μονάδες σε πλήρη λειτουργία, καθώς για πρώτη φορά δεν δίνεται  άδεια απουσίας από το Υπουργείο Παιδείας με προφανή στόχο την απομαζικοποίηση, συρρίκνωση, απαξίωση του συνδικαλιστικού κινήματος.

 

Η εκλογική διαδικασία, όπως προβλέπεται από τον νέο νόμο θα γίνει δια ζώσης αλλά και ηλεκτρονικά.Οι εκπαιδευτικοί έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν τον τρόπο που οι ίδιοι επιθυμούν να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα.

 

Η οικονομική τακτοποίηση της συνδρομής των αναπληρωτών θα γίνει την ήμερα της γενικής συνέλευσης ή των εκλογών όπως πάντα.

 

Α. Η εκλογική διαδικασία στη δια ζώσης ψηφοφορία θα γίνει σε πέντε (5) εκλογικά τμήματα, σε Χαλκίδα (2), Ψαχνά, Ερέτρια και Μαντούδι, προκειμένου οι συνάδελφοι να ασκήσουν ευκολότερα το εκλογικό τους καθήκον.Η ψηφοφορία θα ξεκινήσει στις 13:30 και θα ολοκληρωθεί στις 19:30.

 

Τα εκλογικά τμήματα είναι τα εξής:

 

Αίθουσα Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας για τους συναδέλφους που εργάζονται στα σχολεία του Δήμου Χαλκιδέων

2ο Δημοτικό Ψαχνών για τους συναδέλφους που εργάζονται στα σχολεία του Δήμου Διρφύων- Μεσσαπίων

2ο Δημοτικό Ερέτριας για τους συναδέλφους που εργάζονται στα σχολεία του Δήμου Ερέτριας

Δημοτικό Μαντουδίου για τους συναδέλφους που εργάζονται στα σχολεία του Δήμου Λίμνης- Μαντουδίου

Προσοχή: Δεν υπάρχει δυνατότητα κάποιος συνάδελφος να ψηφίσει σε σχολείο άλλου Δήμου γιατί δεν θα συμπεριλαμβάνεται στους εκλογικούς καταλόγους.

 

Β.Η ηλεκτρονική ψηφοφορία θα ξεκινήσει στις 8:30 και θα ολοκληρωθεί στις 12:45. Μετά τις 12:45 δεν θα υπάρχει δυνατότητα ηλεκτρονικής ψηφοφορίας και οι συνάδελφοι θα μπορούν να ψηφίζουν μόνο δια ζώσης. Όσοι έχουν ψηφίσει ηλεκτρονικά θα διαγραφούν από τους εκλογικούς καταλόγους της δια ζώσης ψηφοφορίας.

 

Όσοι επιλέξουν την ηλεκτρονική ψηφοφορία πρέπει να ακολουθήσουν τα παρακάτω βήματα:

 

Ανοίγω το email που μου έχει σταλεί από την «ZeusElections»

Πατάω τον σύνδεσμο «είσοδος στη σελίδα ψηφοφορίας»

Επιλέγω «είσοδος στο ηλεκτρονικό παραπέτασμα» και στη συνέχεια «εκκίνηση»

Επιλέγω ψηφοδέλτιο (Παράταξη)

Επιλέγω από 0 έως 7 ονόματα για ΔΣ, από 0-3 ονόματα για Ε.Ε και από 0-7 ονόματα για Αντιπροσώπους ΔΟΕ

Επιλέγω «συνέχεια» και μετά «υποβολή ψήφου»

Η διαδικασία είναι πάρα πολύ εύκολη και δεν διαρκεί πάνω από ένα λεπτό.

 

Τα αποτελέσματα της ηλεκτρονικής κάλπης θα εξαχθούν ταυτόχρονα με αυτά των δια ζώσης καλπών. Σε όλες τις εφορευτικές επιτροπές τόσο στη δια ζώσης όσο και την ηλεκτρονική ψηφοφορία, ο Πρόεδρος θα είναι δικηγόρος που θα οριστεί από τον δικηγορικό σύλλογο.

 

Υποψήφιοι για ΔΣ

1.         Αναγνωστόπουλος Γιώργος, Δάσκαλος

2.         Βουγιούκα Εριφίλη, Δασκάλα

3.         Γαβριήλ Μαρία,  Δασκάλα Ειδικής

4.         Γιαννάκης Σπύρος, Δάσκαλος

5.         Γιαννούχος Λάμπρος, Δάσκαλος

6.         Γκομίνης Δημήτρης, Δάσκαλος

7.         Γλωσσιώτης Αποστόλης, Γυμναστής

8.         Διονυσοπούλου  Έφη, Δασκάλα

9.         Καμαριώτη Ελένη, Δασκάλα

10.       Καμπουροπούλου Αγγελική, Νηπιαγωγός

11.       Καρράς Δημήτρης, Δάσκαλος

12.       Κεραντζή Δήμητρα, Νηπιαγωγός

13.       Κοντογιαννίδης Γιώργος, Δάσκαλος

14.       Κυριαζής Δημήτρης, Δάσκαλος

15.       Μαγγελάκη Δώρα, Νηπιαγωγός

16.       Μαγκλάρα   Ρούλα,  Αγγλικών

17.       Μόσχου Σταυρούλα, Δασκάλα Ειδικής Αγωγής

18.       Μπασούκου Αγγελική, Νηπιαγωγός

19.       Μπλατσιώτη Ρούλα, Δασκάλα

20.       Μπουλούκος Ντίνος, Γυμναστής

21.       Μύρκος Επαμεινώνδας, Δάσκαλος

22.       Νικολοπούλου Όλγα,  Νηπιαγωγός Ειδικής Αγωγής

23.       Ξυγκόγιαννη Χριστίνα, Θεατρολόγος

24.       Παναγιώτου Ντίνα, Νηπιαγωγός

25.       Παπαθεοδώρου Ισιδώρα, Αγγλικών

26.       Πατσιατζής Λευτέρης, Δάσκαλος

27.       Παύλου Βαγγέλης, Δάσκαλος

28.       Πορτοκαλλίδης Κωνσταντίνος, Γυμναστής

29.       Σακελλαροπούλου Ισμήνη, θεατρολόγος

30.       Σορλά Παναγιώτα, Νηπιαγωγός

31.       Σταματέλου Αιμιλία, Νηπιαγωγός

32.       Σταμούλου Ιωάννα, Δασκάλα

33.       Τουλκιαρίδου Αυγή, Νηπιαγωγός

34.       Υφαντή Ελένη, Δασκάλα

35.       Φούρναρη Ελένη, Πληροφορικής

 

Ελεγκτική επιτροπή

1.         Βαρβάρου Έφη, Γυμνάστρια

2.         Βασιλάκου Ράνια, Δασκάλα

3.         Γιαμά Μαρία, Νηπιαγωγός

4.         Νικολακάκης Αντώνης, Δάσκαλος

Υποψήφιοι αντιπρόσωποι ΔΟΕ

 

1.         Αυξωνίδης Άρης, Δάσκαλος  

2.         Βαρβάρου Έφη, Γυμνάστρια

3.         Γιαννούχος Λάμπρος, Δάσκαλος

4.         Γκουζίνης Δημήτρης, Δάσκαλος

5.         Θεμελής Βασίλης, Δάσκαλος

6.         Κατσαρή Γεωργία, Νηπιαγωγός

7.         Κεφαλάς Θανάσης, Δάσκαλος

8.         Κόνσουλας Βασίλης, Δάσκαλος 

9.         Κορωναίου Βέτα, Νηπιαγωγός

10.       Μπαλτάς Αντώνης, Δάσκαλος

11.       Μπισμπικόπουλος Θεόδωρος, Δάσκαλος

12.       Μπούρικας Δημήτρης, Γυμναστής

13.       Ντόβας Δημήτρης, Δάσκαλος

14.       Πριμηκύριου Ευαγγελία, Δασκάλα

15.       Σιγανός Κωνσταντίνος, Δάσκαλος

16.       Στάμου Νίκος, Δάσκαλος

17.       Τσακλάνος  Δημήτρης, Δάσκαλος

18.       Τσιατσούλη Ιωάννα, Δασκάλα Ειδικής Αγωγής

19.       Χατζημιχαηλίδου Τασούλα, Γυμνάστρια

23.       Ξυγκόγιαννη Χριστίνα, Θεατρολόγος

24.       Παναγιώτου Ντίνα, Νηπιαγωγός

25.       Παπαθεοδώρου Ισιδώρα, Αγγλικών

26.       Πατσιατζής Λευτέρης, Δάσκαλος

27.       Παύλου Βαγγέλης, Δάσκαλος

28.       Πορτοκαλλίδης Κωνσταντίνος, Γυμναστής

29.       Σακελλαροπούλου Ισμήνη, θεατρολόγος

30.       Σορλά Παναγιώτα, Νηπιαγωγός

31.       Σταματέλου Αιμιλία, Νηπιαγωγός

32.       Σταμούλου Ιωάννα, Δασκάλα

33.       Τουλκιαρίδου Αυγή, Νηπιαγωγός

34.       Υφαντή Ελένη, Δασκάλα

35.       Φούρναρη Ελένη, Πληροφορικής

 

Για το ΔΣ

 Αποστολόπουλος Νίκος

Αρτσίτα Φωτεινή

Θωμάς Θωμάς

Ιωσήφ Στέλλα

Καραδόντα Ηλιάνα

Παπανικολάου Γιώργος

Τότσκας Θανάσης

Φλώρος Κωνσταντίνος

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ Ε.Ε.

Τασσοπούλου Μαρία

Τσακλάρη Κατερίνα

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΣΤΗ Γ.Σ. ΤΗΣ Δ.Ο.Ε.

 

Αποστολόπουλος Νίκος

Αρτσίτα Φωτεινή

Θωμάς Θωμάς

Ιωσήφ Στέλλα

Καραδόντα Ηλιάνα

Παπανικολάου Γιώργος

Τότσκας Θανάσης

Τσακλάρη Κατερίνα

Φλώρος Κωνσταντίνος

 

 Υποψήφιοι Αγωνιστικής Συσπείρωσης Εκπαιδευτικών

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. 

1.  Βαλασίδου Ευγενία ( Έφη)

2.  Γαλανού   Άννα

3.  Κασίμη   Ευγενία (Τζένη)

4.  Κωνσταντινίδου   Στεφανία

5.  Μαμούχα- Γέραλη    Κατερίνα

6.  Μαυροκεφαλίδου Μαρία

7.  Μπάκουλη  Χρυσάνθη

8.  Νταλαμπέκη  Χρυσούλα (Χρύσα)

9.  Παλαδινού Νικολέττα (Νίκη)

10.  Σιδηρόπουλος   Αντώνης

11.  Σουλάνδρου Δέσποινα

12.  Στάμου   Αντώνης

13.  Τσόγκα Ελένη

14.  Τσουκαλά   Ιωάννα

15.  Φαρακλιώτης   Γιώργος