Evia Top: Θερινή Ημερίδα Μνήμης 2022 του ΕΥΒΟΪΚΟΥ Γ.Α.Σ.

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Σάββατο 18 Ιουνίου 2022

Θερινή Ημερίδα Μνήμης 2022 του ΕΥΒΟΪΚΟΥ Γ.Α.Σ.

 


Τη  Πέμπτη 16/6/22 πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας μετά από 3 χρόνια  η Θερινή Ημερίδα Μνήμης 2022 του ΕΥΒΟΪΚΟΥ Γ.Α.Σ. Ο αγώνας αυτός είναι αφιερωμένος στην μνήμη των αθλητών Στίβου Γιώργου Δεληγιάννη, Κώστα Μακρή, Γιάννη Μαρίνου και Γιώργου Γιαννέλη. Οι αθλητές μικροί και μεγάλοι ξεπέρασαν τις 350 συμμετοχές από Στερεά, Εύβοια και Αθήνα ενώ η συγκίνηση ήταν μεγάλη διότι μας τίμησαν με την συμμετοχή τους παλιοί πρωταθλητές αλλά και οι οικογένειες των εκλιπόντων που έκαναν τις βραβεύσεις στα αντίστοιχα αγωνίσματα.  Παρευρέθηκαν οι παλιοί αθλητές και πρωταθλητές Βασδέκης Σπύρος, Παυλακάκης Άγγελος, Αλεξόπουλος Αλέξης,  Χατζηιωάννου Βενετία, Τριανταφύλλου Όλγα, Δεμερτζής Δημήτρης, Μπουλούκος Ντίνος, Ντάρλας Τάσος, Γλωσσιώτης Απόστολος, Γαραντζόγιαννης Πέτρος, Γκόυνης Φώτης, Μαυρομμάτης Γιώργος, Παπανδρέου Θανάσης, Ταρνάνας Άκης, Γκάγκαρης Βασίλης, Σφυρόπουλος Νίκος, Κατσικαντάμης Ευθύμης, Γιαννέλης  Λευτέρης, Στάμου Λάμπρος, Βεντούρης Γιώργιος, Σταθόπουλος Γίώργιος, Αλαφάκης Τάσος, Ντόκος Στάθης, Κατσίκη Μαριάνθη, Σμυρλάκη Μαρίνα, Τόγκου Ειρήνη Μανωλόπουλος Τάκης, Μαρκόπουλος Κώστας. Να σημειώσουμε ότι μαζί μας σε αυτή την προσπάθεια ήταν και ο κ. Ευθυμιάδης Κώστας πρώην Πρόεδρος ΕΑΣ αλλά και μέλος του Δ.Σ  του Σ.Ε.Γ.Α.Σ Ο Σύλλογος μας συμμετείχε με 70 αθλητές που κέρδισαν 12 μετάλλια. Αναλυτικά:

 





200μ Ανδρών (ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ)

 

1ος ΛΑΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 22,71΄΄

 

2ος ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 23,14’’

 

3ος ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 25,34΄΄

 

 

 

200μ εμπόδια αγοριών (ΜΑΚΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ)

 

1ος ΣΚΟΥΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 27.86΄΄

 

2ος ΣΙΔΕΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 29.02΄΄

 

3ος ΚΑΔΔΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 29.73΄΄

 

 

 

400Μ ΑΝΔΡΩΝ (ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ)

 

1ος ΤΑΡΚΟΦΣΚΙ ΜΑΡΙΟΥΣ ΓΟΠ ΠΑΛΑΣΚΑΣ 52,77΄΄

 

2ος ΠΑΠΑΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΓΟΠ ΠΑΛΑΣΚΑΣ 53,33΄΄

 

3ος ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΚΑΡΤΕΛΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 54,08΄΄

 

 

 

ΣΦΑΙΡΑ Κ18 ( ΓΙΑΝΝΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ)

 

1ος ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 11.71Μ

 

2ος ΦΡΑΓΓΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 11.10Μ

 

 

 

 

 

 

 

200μ Γυναικών

 

1η ΠΑΠΠΑ ΒΑΣΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 27.25΄΄

 

  ΤΣΕΚΟΥΡΑ ΜΑΡΙΝΑ Γ.Σ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ  30.60΄΄

 

3η ΠΑΠΑΙΩΝΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 30.63

 

 

 

200μ εμπόδια κοριτσιών

 

1η ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 31.94΄΄

 

2η ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 32.99΄΄

 

3η ΡΗΓΑ ΜΑΡΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 39.75΄΄

 

 

 

80μ Κ16 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

1η ΜΕΛΑΤΟΥ ΙΣΜΗΝΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 10,85΄΄

 

2η ΘΩΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 10.86΄΄

 

3η ΚΑΡΑΜΠΕΤΙΑΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 11,78

 

 

 

80μ Κ16 ΑΓΟΡΙΑ

 

1ος ΓΚΕΚΑΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 10.02΄΄

 

2ος ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΛΟΥΚΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10.33΄΄

 

3ος ΜΗΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 10.48΄΄       

 

 

 

ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ Κ16 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

1η ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΑΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 12,95Μ

 

2η ΛΑΜΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 11.85Μ

 

3η ΓΙΓΑ ΑΡΥΡΩ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 11.59Μ

 

 

 

60 Κ14 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

1η ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 8.55΄΄

 

2η ΠΑΠΑΜΙΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 8,71΄΄

 

3η ΓΚΑΡΑ ΜΑΡΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 8.79΄΄

 

 

 

60Μ Κ14 ΑΓΟΡΙΑ

 

1ος ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΛΟΥΚΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7.98΄΄

 

2ος ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 8.29΄΄

 

3ος ΓΕΛΕΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 8.45’’

 

 

 

ΣΦΑΙΡΑ Κ16

 

1ος ΑΣΛΑΜΑΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  Α.Σ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ 11.30Μ

 

2ος ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Α.Σ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ 10.08Μ

 

3ος  ΤΣΑΜΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9.31Μ

 

 

 

50 Κ12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

1η ΒΛΑΧΟΥ ΝΕΦΕΛΗ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 7,67΄΄

 

2η ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΓΟΠ ΠΑΛΑΣΚΑΣ 7,70΄΄

 

3η ΠΑΤΣΑΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΓΟΠ ΠΑΛΑΣΚΑΣ 7,76

 

 

 

50 Κ12 ΑΓΟΡΙΑ

 

1ος ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 7,44΄΄

 

2ος ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 7,89’’

 

3ος ΓΚΕΛΕΣΤΑΘΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 7,91΄΄

 

 

 

50 ΕΜΠΟΔΙΑ Κ12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

1η ΚΙΟΥΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 9,64΄΄

 

2η ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗ ΡΑΦΑΕΛΑ ΑΘΛ. ΑΚΑΔ. ΧΑΛΚΙΔΟΣ 9,79΄΄

 

3η ΤΣΑΛΕΖΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 9,80΄΄

 

 

 

50 ΕΜΠΟΔΙΑ Κ12 ΑΓΟΡΙΑ

 

1ος ΠΑΖΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 11,13΄΄

 

2ος ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ  ΚΥΜΗΣ 11,23΄΄

 

3ος ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 11,26΄΄

 

 

 

 

 

 

 

6Χ50Μ ΜΙΚΤΗ ΣΚΥΤΑΛΗ

 

1ος ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΟΥ-ΤΖΑΝΕΤΟΣ-ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ-ΜΑΡΑΤΟΣ

 

2ος  ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ ΜΠΑΛΤΑ-ΣΑΡΡΗΣ-ΜΠΑΠΚΑ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗ-ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ-ΚΑΤΣΑΝΑΣ

 

3ος ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ ΚΟΙΛΙΑΡΗ-ΜΩΡΑΙΤΗΣ-ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-ΔΡΟΣΙΔΗ-ΤΑΥΡΗΣ-ΒΛΑΧΟΥ

 

 

 

VORTEX K12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

    ΔΡΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 34μ

 

2η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΜΑΡΙΝΑ ΑΣ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ 29Μ

 

3η ΣΦΟΝΤΟΥΡΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 22Μ

 

 

 

VORTEX K12 ΑΓΟΡΙΑ

 

1ος ΛΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 32Μ

 

2ος ΦΑΛΗΡΕΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ  ΚΥΜΗΣ 28Μ

 

3ος ΣΑΡΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΡΑΦΑΗΛ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 23Μ

 

 

 

ΜΗΚΟΣ K14 ΑΓΟΡΙΑ

 

1ος ΔΑΜΑΣΚΗΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ 5,60Μ

 

2ος ΤΖΙΝΕΤΑΣ ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 4.75μ

 

3ος ΠΑΥΛΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ 4.75Μ

 

 

 

ΜΗΚΟΣ K14 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

1η ΠΑΥΛΑΚΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ 4.79μ

 

2η ΟΡΦΑΝΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 4.42Μ

 

3η ΔΡΙΤΣΑΚΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 4.38Μ

 

 

 

ΜΗΚΟΣ K12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

1η ΓΚΕΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 4,43μ

 

2η ΒΑΣΔΕΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ 4,30μ

 

3η ΚΕΡΑΜΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΡΙΑ  4,21μ

 

 

 

ΜΗΚΟΣ K12 ΑΓΟΡΙΑ

 

1ος ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ 4,38μ

 

2ος ΜΕΛΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 4,11μ

 

3ος ΤΡΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 3,83μ