Evia Top: Αυλαία για τη φετινή σεζόν στις αγωνιστικές δραστηριότητες του ΑΚΟΧ με μεγάλες επιτυχίες.

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Παρασκευή 29 Ιουλίου 2022

Αυλαία για τη φετινή σεζόν στις αγωνιστικές δραστηριότητες του ΑΚΟΧ με μεγάλες επιτυχίες.


Ο ΑΚΟΧ έκλεισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις φέτος ξεπερνώντας τις προσδοκίες με την αγωνιστική και προαγωνιστική ομάδα να αποτελούν την πρώτη κολυμβητική δύναμη πλέον στην περιφέρεια για την αγωνιστική ομάδα και την προαγωνιστική να δείχνει θετικά βήματα για επίτευξη νέων επιτυχιών.

Πέρα από την εξαιρετική εμφάνιση της αγωνιστικής ομάδας στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κατηγοριών προηγήθηκε η συμμετοχή της αγωνιστικής ομάδας στην Α φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος όπου παράλληλα διεξαγόταν και το Περιφερειακό Πρωτάθλημα αγωνιστικών κατηγοριών στις 25-26/6/2022.


Εκεί ξεχώρισε η Νεφέλη Ανδρέου όπου αναδείχθηκε καλύτερη κολυμβήτρια της περιφέρειας.

Στην κατηγορία Ανδρών ο σύλλογος αναδείχθηκε πρώτος ενώ τη δεύτερη θέση κατέκτησε στις Γυναίκες και στη Γενική.

Η προαγωνιστική ομάδα συμμετείχε στις 9/7/2022 στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα προαγωνιστικών κατηγοριών όπου και εκεί τα μικρά μας δελφίνια ανέβηκαν και αυτά πολλές φορές στο βάθρο των νικητών!

Αναλυτικά οι επιτυχίες της αγωνιστικής ομάδας στην Α΄ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ήταν οι εξής:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

ΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ:1η  50m Ελεύθερο, 2η  100m Ελεύθερο,3η 50m Πεταλούδα

ΝΤΟΥΡΜΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 2η 200m Πρόσθιο,3η 50m 100m Πρόσθιο

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α:

ΜΠΙΛΑ ΚΩΝ/ΝΑ:1η 100m Πεταλούδα ,2η 100m Ελεύθερο, 2η  50m Πεταλούδα

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β:

ΑΝΔΡΕΟΥ ΝΕΦΕΛΗ: 1η 50m 100m 200m Πεταλούδα

ΚΑΛΛΙΓΑ ΒΕΝΕΤΙΑ:1η 50m 100m 200m Ελεύθερο

ΡΕΝΔΟΥΜΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ:1η 100m 200m Πρόσθιο,2η 50m Πρόσθιο

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ:

ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ:1ος 200m Ελεύθερο,3ος 400m 800m Ελεύθερο

ΤΟΥΛΟΥΜΑΚΟΣ ΛΟΥΚΑΣ:2ος 100m Πρόσθιο,3ος 50m Πρόσθιο

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α:

ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ:1ος 100m 200m Πρόσθιο,1500m Ελεύθερο

ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ:1ος 400m Μικτή Ατομική,2ος 100m Υπτιο,2ος 200m Μικτή Ατομική

ΣΑΚΛΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ:2ος 50m Ύπτιο,2ος 50m 100m Πρόσθιο

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β:

ΜΑΣΤΡΟΓΑΛΙΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ:1ος 50m 100m 200m Πεταλούδα

ΒΑΦΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ:1ος 1500m Ελεύθερο, 2ος 800m Ελεύθερο,3ος 400m Ελεύθερο

ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ:2ος 100m 200m Πεταλούδα, 2ος 1500m Ελεύθερο

Συμμετείχαν επίσης οι : ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ,ΚΑΨΑΛΗΣ ΘΩΜΑΣ, ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ, ΡΕΜΠΕΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ.

Οι επιτυχίες της Προαγωνιστικής ομάδας στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα ήταν οι εξής:

ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ:

ΑΖΔΑΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ:1ος 200m 400m Μικτή Ατομική,1ος 200m Πρόσθιο

ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ:1ος 800m Ελεύθερο, 2ος 400m Ελεύθερο,3ος 100m Πεταλούδα

ΝΤΕΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ:1ος 100m Ύπτιο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ:

ΜΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ:2η 50m 100m Πεταλούδα,3η 100m Ελεύθερο

ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΜΑΡΙΑ:2η 50m Ύπτιο,3η 100m Ύπτιο

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ:3η 200m Ύπτιο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ:

ΛΥΚΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ:2η 50m 100m Ελεύθερο, 2η 50m Πεταλούδα

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ:

ΑΝΔΡΕΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ:1ος 50m 100m Ελεύθερο, 1ος 50m Πεταλούδα

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ:

ΣΑΚΛΑΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ:1η 50m Ελεύθερο, 1η 50m Πεταλούδα,1η 200m Μικτή Ατομική

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ:

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ:1η 50m Ελεύθερο

ΑΖΔΑΡΙΔΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ:2η 50m Πεταλούδα,3η 50m Ελεύθερο

ΣΚΟΠΕΛΙΤΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ:2η 100m Ελεύθερο,3η 50m Ύπτιο

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ με τις ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ,ΤΟΓΙΑ,ΜΑΝΟΥ,ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ 3η Θέση στα 4x100m Μικτή Ομαδική & 3η θέση στα 4x100m Ελεύθερο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ με τις ΣΚΟΠΕΛΙΤΗ,ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ,ΑΖΔΑΡΙΔΟΥ,ΣΕΡΟΠΙΑΝ 1η Θέση στα 4x50m Μικτή Ομαδική & 1η θέση στα 4x50m Ελεύθερο

Συμμετείχαν επίσης οι :ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΚΩΝ/ΝΑ, ΠΟΛΙΤΗ ΣΟΦΙΑ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΠΟΛΥΖΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΒΑΘΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΙΩΑΝΝΑ, ΚΑΜΠΟΣΙΩΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ.