Evia Top: Εύβοια: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου των πρωταθλημάτων ΕΠΣΕ

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2022

Εύβοια: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου των πρωταθλημάτων ΕΠΣΕ

 


Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 29-30/10 το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΕ με τη διεξαγωγή της τρίτης αγωνιστικής. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

Σάββατο 27/10-4 μ.μ.

 

Αλάτσατα-Αρτάκη (γήπεδο Αλεξάνδρου, Γκάτσος/Παππάς-Αντωνίου Χ.)

 

Μακρυκάπα-Απόλλων Ερέτριας (γήπεδο Μακρυκάπας, Σιαπλαούρας/Πασχαλίδης-Γεωργαράς)

 

Ηρακλής Ψαχνών-Ελλήσποντος (γήπεδο Ψαχνών, Τσακός/Κοντογιαννίδης-Δελχάς)

 

Αμαρυνθιακός-Αυλωνάρι (γήπεδο Γυμνού, Ντούρας/Κοτταρά-Δάλλας)

 

Κυριακή 30/10-3 μ.μ.

 

Λουκίσια-Κάρυστος (γήπεδο Λουκισίων, Βελέντζας/Νέγρης-Πασχώνης)

 

Σταυρός-Ταμυναϊκός (γήπεδο Σταυρού, Χουλιάρας/Σέρρας-Δελχάς)

 

Νηλέας Νεοχωρίου-Μαντούδι (γήπεδο Δύστου, Παπακυριάκος/Πριόνας-Γεωργαράς)

 

Δροσιά-Αιδηψός (γήπεδο Δροσιάς, Πόγκας/Παππάς-Μακρής)

 

Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 29-30/10 το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΕ με τη διεξαγωγή της τρίτης αγωνιστικής. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 29/10-4 μ.μ.

 

Πισσώνας-Καστέλλα (γήπεδο Πισσώνα, Δανιηλίδης/Ντόβολης Ε.-Ρούσσης)

 

ΠΑΟ Πολιτικών-Καθενοί (γήπεδο Πολιτικών, Παπακυριάκος/Ιωάννου-Καραδήμος)

 

Κυριακή 30/10-3 μ.μ.

 

Κήρινθος-Ιστιαία (γήπεδο Κηρίνθου, Σιαπλαούρας/Πασχαλίδης-Ακριώτης)

 

Αρτεμησιακός-Δόξα Προκοπίου (γήπεδο Αρτεμησίου, Κωνστάντιος/Καρβελάς-Ντόβολης Ε.)

 

Ταξιάρχης-Ερμής Πηλίου (γήπεδο Νέου Πύργου, Κοντογιαννίδης/Λιαγκάκης-Αντωνίου Γ.)

 

Παντριαδικός-Ατρόμητος Βασιλικών (γήπεδο Τριάδας, Ντούρας/Ντόβολης Ι.-Νικολάου Σ.)

 

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 29/10-4 μ.μ.

 

Κεραυνός Χαλκίδας-Όλυμπος Γυμνού (γήπεδο Πάρκο Λαού, Κωνστάντιος/Καμπούρης Τ.-Καρβελάς)

 

Ερμήλιος-Ζάρακες (γήπεδο Δροσιάς, Κούκουρα/Μπούρικας-Ρουμπής)

 

Λήλας Βασιλικού-Καλοχώρι/Παντείχι (γήπεδο Λαμψάκου, Κηρύκος/Ντόβολης Ι.-Γιδάρη)

 

Κυριακή 30/10

 

12 μ.μ.

 

Σκύρος-Μιαούλης Φύλλων (γήπεδο Σκύρου, Βελέντζας/Νέγρης-Πασχώνης)

 

3 μ.μ.

 

Προποντίδα-Δύστος (γήπεδο Βούρκου, Δανιηλίδης/Τσάλλα-Καραδήμος)

 

Μαρμάρι-Άγιος Λουκάς (γήπεδο Καρύστου, Αντωνίου Χ./Γιδάρη-Ρούσσης)

 

Μονόδρυ-Αυλίδα 3-0 α.α.

Ξεκινά την Κυριακή 30/10 το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΕ με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής, σε δεύτερο και τρίτο όμιλο. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ 1)

Κυριακή 30/10-11.30 π.μ.

 

Κύζικος Αρτάκης-Έραπος (γήπεδο Βατώντα, Ντόβολης Ι./Ντούρας-Νικολάου Σ.)

 

Πάλιουρας-Ακαδημία Ψαχνών (γήπεδο Πάλιουρα, Μπούρικας/Κούκουρα-Καρράς)

 

ΠΑΟ Κανήθου-Θύελλα Κοντοδεσποτίου (γήπεδο Βούρκου, Δάλλας/Μακρής-Καραδήμος)

 

Άγιοι Ανάργυροι-Μέσσαπος (γήπεδο Τσαλίκη-Παπίλα, Χουλιάρας/Δελχάς-Καμπούρης Τ.)

 

 

 

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ 2)

Κυριακή 30/10

 

11.30 π.μ.

 

Ρομαϊκός-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου (γήπεδο Αλεξάνδρου, Τουλούμης/Σέρρας-Ρουμπής)

 

Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αθλόπολις (γήπεδο Πάρκο Λαού, Κοτταρά/Δανιηλίδης-Σταμούλης)

 

Ληλάντιο-Ανάποδος (γήπεδο Αγίου Νικολάου, Πόγκας/Κηρύκος-Τσάλλα)

 

3 μ.μ.

 

ΑΕΚ Χαλκίδας-Αφράτι (γήπεδο Πάρκο Λαού, Κούκουρα/Μπούρικας-Καρράς