Evia Top: Εύβοια: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Παρασκευή 6 Ιανουαρίου 2023

Εύβοια: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου

 


Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 7-8 Ιανουαρίου  το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΕ, με τη διεξαγωγή της 13ης αγωνιστικής. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 Σάββατο 7/1-3 μ.μ.

 

Μακρυκάπα-Σταυρός (γήπεδο Μακρυκάπας, Τουλούμης/Πριόνας-Ιωάννου)

 

Απόλλων Ερέτριας-Αιδηψός (γήπεδο Ερέτριας, Γκάτσος/Αντωνίου Χ.-Σέρρας)

 

Λουκίσια-Ελλήσποντος (γήπεδο Λουκισίων, Τσάκος/Δάλλας-Κοντογιαννίδης)

 

Κυριακή 8/1-3 μ.μ.

 

Αλάτσατα-Νηλέας Νεοχωρίου (γήπεδο  ‘Αλεξάνδρου’, Γκάτσος/Κοντογιαννίδης-Δούκας)

 

Κάρυστος-Ηρακλής Ψαχνών (γήπεδο Καρύστου, Κουκούλης/Ντόβολης Ι.-Αλεξίου)

 

Αρτάκη-Αμαρυνθιακός (γήπεδο Αρτάκης, Χουλιαράς/Πριόνας-Δελχάς)

 

Ταμυναϊκός-Δροσιά (γήπεδο Αλιβερίου, Παπακυριάκος/Δάλλας-Ιωάννου)

 

Μαντούδι-Αυλωνάρι (γήπεδο Μαντουδίου, Κασομούλης/Λιαγκάκης-Τζότζολης)

 

Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 7-8/1 το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΕ, με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής.

 Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 7/1-3 μ.μ.

 

Κήρινθος-Ατρόμητος Βασιλικών (γήπεδο Κηρίνθου, Σιαπλαούρας/Ρουμπής-Αντωνίου Γ.)

 

Κυριακή 8/1-3 μ.μ.

 

Αρτεμησιακός-Πισσώνας (γήπεδο Αρτεμησίου, Πόγκας/Λειβαδιτάκης-Καραβά)

 

Ιστιαία-ΑΕ Χαλκίδας (γήπεδο Ιστιαίας, Κούκουρα/Παυλάτος-Αντωνίου Γ.)

 

Καστέλλα-Ταξιάρχης (γήπεδο Καστέλλας, Μπούρικας/Ακριώτης-Δασκαλόπουλος)

 

Δόξα Προκοπίου-Παντριαδικός (γήπεδο Προκοπίου, Δανιηλίδης/Ρούσσης-Ντόβολης Ε.)

 

Ερμής Πηλίου-Καθενοί (γήπεδο Πηλίου, Ντούρας/Νέγρης-Παλούμπης)

 

 

 

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 7/1

 

1 μ.μ.

 

Ερμήλιος-Σκύρος (γήπεδο Δροσιάς, Κασομούλης/Βελέντζας-Ντόβολης Ε.)

 

3 μ.μ.

 

Μιαούλης Φύλλων-Λήλας Βασιλικού (γήπεδο Φύλλων, Ντούρας/Πααχαλίδης-Κελεπούρης)

 

Ζάρακες-Μονόδρυ (γήπεδο Ζαράκων, Παπακυριάκος/Καρράς-Κοτταρά)

 

Κυριακή 8/1-3 μ.μ.

 

Όλυμπος Γυμνού-Προποντίδα (γήπεδο Γυμνού, Τσάκος/Αντωνίου Χ.-Σέρρας)

 

Δύστος-Μαρμάρι (γήπεδο Δύστου, Βελέντζας/Περούλιας-Γάτος)

 

Καλοχώρι/Παντείχι-Άγιος Λουκάς (γήπεδο Καλοχωρίου/Παντειχίου, Ρουμπής/Πασχαλίδης-Καρράς)

 

Κεραυνός Χαλκίδας-Αυλίδα 3-0 α.α.

 Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 7-8/1 το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΕ, με τη διεξαγωγή αγώνων και στους τέσσερις ομίλους. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

ΠΡΩΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (8η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1-3 μ.μ.

 

Ολυμπιακός Λίμνης-Ακράτητος Κεχριών (γήπεδο Σκεπαστής, Ντούρας/Νέγρης-Παλούμπης)

 

Ευβοϊκός Γουβών-ΟΠΑ Αιδηψού (γήπεδο Γουβών, Πόγκας/Λειβαδιτάκης-Καραβά)

 

Πανηλιακός-Αγδίνες (γήπεδο Ιστιαίας, Κούκουρα/Παυλάτος-Αντωνίου Γ.)

 

ΠΑΟ Λιχάς-ΑΕΚ Νέου Πύργου 3-0 α.α.

 

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1

 

11 π.μ.

 

Άγιοι Ανάργυροι-Θύελλα Κοντοδεσποτίου (γήπεδο Τσαλίκη-Παπίλα, Κασομούλης/Τζότζολης-Ιωάννου)

 

ΠΑΟ Κανήθου-Πάλιουρας (γήπεδο Κανήθου, Καρράς/Πασχαλίδης-Ρουμπής

 

3.30 μ.μ.

 

Μεσσοποταμία-Ακαδημία Ψαχνών (γήπεδο Ενωσιακό, Καρβελάς/Σταμούλης-Μαυρομμάτης)

 

Μέσσαπος-Έραπος 0-3 α.α.

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1-11 π.μ.

 

Απόλλων Παραλίας-Αθλόπολις (γήπεδο Παραλίας, Κοντογιαννίδης/Καρβελάς-Δούκας)

 

ΑΕΚ Χαλκίδας-Ανάποδος (γήπεδο Πάρκο Λαού, Δανιηλίδης/Ρούσσης-Κακαβάς)

 

Ληλάντιο-Ολυμπιακός Χαλκίδας (γήπεδο Αγίου Νικολάου, Μπούρικας/Ακριώτης-Νικολάου Σ.)

 

Αφράτι-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου (γήπεδο Αφρατίου, Αντωνίου Χ./Σέρρας-Αντωνίου Ν.)

 

ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (8η αγωνιστική)

Σάββατο 7/1-3 μ.μ.

 

Αιγέας Πετριών-Στύρα (γήπεδο Κριεζών, Δανιηλίδης/Ντόβολης Ι.-Γιδάρη)

 

Κυριακή 8/1-11 π.μ.

 

Κονίστρες-Άρτεμις Αγίου Γεωργίου (γήπεδο Βρύσης, Βελέντζας/Γάτος-Περούλιας)

 

Άρης Αγίου Ιωάννη-Κύμη (γήπεδο Αγίου Ιωάννη, Δάλλας/Παπακυριάκος-Ιωάννου)