Evia Top: Εύβοια: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2023

Εύβοια: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου

 


Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 21-22/1 το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΕ, με τη διεξαγωγή της δέκατης πέμπτης αγωνιστικής. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

Σάββατο 21/1-3.15 μ.μ.

 

Σταυρός-Αμαρυνθιακός (γήπεδο Σταυρού, Τουλούμης/Πριόνας-Αντωνίου Χ.)

 

Αλάτσατα-Δροσιά (γήπεδο Αλεξάνδρου, Κασομούλης/Βελέντζας/Ρουμπής)

 

Αρτάκη-Ελλήσποντος (γήπεδο Αρτάκης, Σιαπλαούρας/Δάλλας-Κελεπούρης)

 

Κυριακή 22/1-3.15 μ.μ.

 

Μακρυκάπα-Αιδηψός (γήπεδο Μακρυκάπας, Δανιηλίδης/Πριόνας-Γιδάρη)

 

Κάρυστος-Αυλωνάρι (γήπεδο Καρύστου, Βελέντζας/Δούκας-Ρούσσης)

 

Απόλλων Ερέτριας-Μαντούδι (γήπεδο Ερέτριας, Γκάτσος/Πασχαλίδης-Ρουμπής)

 

Λουκίσια-Ταμυναϊκός (γήπεδο Λουκισίων, Τσακός/Παππάς-Τζότζολης)

 

Νηλέας Νεοχωρίου-Ηρακλής Ψαχνών (γήπεδο Κριεζών, Παπακυριάκος/Δελχάς-Ιωάννου Ι.)

 

Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 21-22/1 το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΕ, με τη διεξαγωγή της δέκατης τρίτης αγωνιστικής. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 21/1-3.15 μ.μ.

 

Πισσώνας-ΠΑΟ Πολιτικών (γήπεδο Πισσώνα, Ντούρας/Ντόβολης Ι.-Παππάς)

 

Δόξα Προκοπίου-Ερμής Πηλίου (γήπεδο Προκοπίου, Γκάτσος/Σέρρας-Γιδάρη)

 

Κυριακή 22/1-3.15 μ.μ.

 

Αρτεμησιακός-Παντριαδικός (γήπεδο Αρτεμησίου, Σιαπλαούρας/Λιαγκάκης-Σταύρου)

 

Ιστιαία-Καθενοί (γήπεδο Ιστιαίας, Κασομούλης/Καραβά-Παυλάτος)

 

Καστέλλα-Ατρόμητος Βασιλικών (γήπεδο Καστέλλας, Κούκουρα/Κελεπούρης-Τσόπας)

 

Ταξιάρχης-ΑΕ Χαλκίδας (γήπεδο Νέου Πύργου, Κοντογιαννίδης/Δάλλας-Αντωνίου Γ.)

 

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 21/1-3.15 μ.μ.

 

Ερμήλιος-Μονόδρυ (γήπεδο Δροσιάς, Παπακυριάκος/Πασχαλίδης-Ακριώτης)

 

Όλυμπος Γυμνού-Άγιος Λουκάς (γήπεδο Γυμνού, Ιωάννου Α./Λειβαδιτάκης-Ρούσσης)

 

Κεραυνός Χαλκίδας-Δύστος (γήπεδο Πάρκο Λαού, Δανιηλίδης/Δασκαλόπουλος-Νικολάου Σ.)

 

Λήλας Βασιλικού-Προποντίδα (γήπεδο Λαμψάκου, Τσακός/Δελχάς-Γεωργαράς)

 

Κυριακή 22/1

 

1 μ.μ.

 

Σκύρος-Μαρμάρι (γήπεδο Σκύρου, Χουλιαράς/Καραδήμος-Πασχώνης)

 

3.15 μ.μ.

 

Ζάρακες-Καλοχώρι/Παντείχι (γήπεδο Ζαράκων, Ντούρας/Δασκαλόπουλος-Παλούμπης)

 

Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 21-22/1 το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΕ, με τη διεξαγωγή αγώνων και στους τέσσερις ομίλους. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

ΠΡΩΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)

Κυριακή 22/1-11 π.μ.

 

ΟΠΑ Αιδηψού-Αγδίνες (γήπεδο Αιδηψού, Κασομούλης/Καραβά-Παυλάτος)

 

Ολυμπιακός Λίμνης-Πανηλιακός (γήπεδο Σκεπαστής, Δάλλας/Κοντογιαννίδης-Αντωνίου Γ.)

 

Ευβοϊκός Γουβών-ΠΑΟ Λιχάς (γήπεδο Γουβών, Λιαγκάκης/Σιαπλαούρας-Σταύρου)

 

ΑΕΚ Νέου Πύργου-Ακράτητος Κεχριών 0-3 α.α.

 

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Κυριακή 22/1

 

10.30 π.μ.

 

Θύελλα Κοντοδεσποτίου-Ακαδημία Ψαχνών (γήπεδο Μακρυκάπας, Αντωνίου Χ./Κακαβάς-Σταμούλης)

 

11 π.μ.

 

Κύζικος Αρτάκης-Μεσσοποταμία (γήπεδο Βατώντα, Πόγκας/Σέρρας-Νικολάου Σ.)

 

Άγιοι Ανάργυροι-Έραπος (γήπεδο Τσαλίκη-Παπίλα, Καρβελάς/Τζότζολης-Γκρίτζας)

 

ΠΑΟ Κανήθου-Μέσσαπος 3-0 α.α.

 

 

 

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Κυριακή 22/1

 

11 π.μ.

 

Ανάποδος-Αθλόπολις (γήπεδο Πάρκο Λαού, Κούκουρα/Τσόπας-Ιωάννου Μ.)

 

ΑΕΚ Χαλκίδας-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου (γήπεδο Ενωσιακό, Μπούρικας/Γιδάρη-Μαυρομμάτης)

 

3.15 μ.μ.

 

Ληλάντιο-Αφράτι (γήπεδο Αγίου Νικολάου, Αντωνίου Χ./Μπούρικας-Καρβελάς)

 

Ρομαϊκός-Απόλλων Παραλίας (γήπεδο Αλεξάνδρου, Πόγκας/Σέρρας-Γεωργαράς)

 

 

 

ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)

Σάββατο 21/1-3.15 μ.μ.

 

Κονίστρες-Άρης Αγίου Ιωάννη (γήπεδο Βρύσης, Κοντογιαννίδης/Σταμούλης-Γκρίτζας)

 

Κυριακή 22/1-11 π.μ.

 

Κριεζά-Κύμη (γήπεδο Κριεζών, Δελχάς/Παπακυριάκος-Ιωάννου Ι.)

 

Στύρα-Άρτεμις Αγίου Γεωργίου (γήπεδο Στύρων, Ντούρας/Παλούμπης-Δασκαλόπουλος)

EviaSports.gr - Όλα τα αθλητικά νέα της Εύβοιας