Evia Top: Εύβοια: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου

ΚΤΕΟ ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2023

Εύβοια: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου


Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 14-15/1 το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΕ, με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 Σάββατο 14/1-3.15 μ.μ.

 Ηρακλής Ψαχνών-Μακρυκάπα (γήπεδο Ψαχνών, Κασομούλης/Παππάς-Λιαγκάκης)

 

Αμαρυνθιακός-Αλάτσατα (γήπεδο Αμαρύνθου, Τσακός/Ρουμπής-Σέρρας)

 

Δροσιά-Αρτάκη (γήπεδο Δροσιάς, Τουλούμης/Ιωάννου-Κελεπούρης)

 

Αυλωνάρι-Απόλλων Ερέτριας (γήπεδο Αυλωνάρι, Παπακυριάκος/Βελέντζας-Δελχάς)

 

Κυριακή 15/1-3.15 μ.μ.

 

Νηλέας Νεοχωρίου-Σταυρός (γήπεδο Κριεζών, Βελέντζας/Κελεπούρης-Τζότζολης)

 

Αιδηψός-Κάρυστος (γήπεδο Αιδηψού, Πόγκας/Πριόνας-Δάλλας)

 

Ελλήσποντος-Ταμυναϊκός (γήπεδο Λαμψάκου, Σιαπλαούρας/Ρούμπης-Σέρρας)

 

Μαντούδι-Λουκίσια (γήπεδο Μαντούδιου, Κουκούρα/Αντωνίου Χ.-Σταύρου)

 

Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 14-15/1 το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΕ, με τη διεξαγωγή της 12ης αγωνιστικής. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 14/1-3.15 μ.μ.

 

ΠΑΟ Πολιτικών-Καστέλλας (γήπεδο Πολιτικών, Γκάτσος/Πριόνας-Γιδάρη)

 

Ερμής Πηλίου-Κήρινθος (γήπεδο Πηλίου, Σιαπλαούρας/Δάλλας-Αλεξίου)

 

Κυριακή 15/1-3.15 μ.μ.

 

ΑΕ Χαλκίδας-Αρτεμησιακός (γήπεδο Τσαλίκη-Παπίλα, Μπούρικας/Λιαγκάκης-Τσόπας)

 

Ταξιάρχης-Πισσώνας (γήπεδο Νέου Πύργου, Παπακύριακος/Καραβά-Αντωνίου Γ.)

 

Παντριαδικός-Ιστιαία (γήπεδο Τριάδας, Τουλούμης/Ιωάννου-Δελχάς)

 

Καθενοί-Δόξα Προκοπίου (γήπεδο Πάλιουρα, Ντούρας/Ντόβολης Ι.-Μπακατσέλος)

 

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 14/1

 

1 μ.μ.

 

Λήλας Βασιλικού-Σκύρος ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΊ

 

3 μ.μ.

 

Προποντίδα-Ερμήλιος (γήπεδο Βούρκου, Χουλιαράς/Αντωνίου Χ.-Κοντογιαννίδης)

 

Άγιος Λουκάς-Ζάρακες (γήπεδο Άγιου Λουκά, Δανιηλίδης/Γεωργαράς-Ιωάννου Ι.)

 

Καλοχώρι/Παντείχι-Κεραυνός Χαλκίδας (γήπεδο Καλοχώριου/Παντείχιου, Ντούρας/Μπούρικας-Ντόβολης Ε.)

 

Κυριακή 15/1-3.15 μ.μ.

 

Μονόδρυ-Όλυμπος Γυμνού (γήπεδο Μονοδρίου, Κασομούλης/Ρούσσης-Δασκαλόπουλος)

 

Μαρμάρι-Μιαούλης Φύλλων (γήπεδο Κάρυστος, Δανιηλίδης/Νέγρης-Ακριώτης)

 

Αυλίδα-Δύστος 0-3 α.α.

 

Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 14-15/1 το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΕ, με τη διεξαγωγή αγώνων και στους τέσσερις ομίλους. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

 

ΠΡΩΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

Κυριακή 15/1-11 π.μ.

 

ΠΑΟ Λιχάς-Πανηλιακός (γήπεδο Αιδηψού, Δάλλας/Πριόνας-Πόγκας)

 

Αγδίνες-Ευβοϊκός Γουβών (γήπεδο Γουβών, Παπακυριάκος/Καραβά-Αντωνίου Γ.)

 

Ακράτητος Κεχριών-ΟΠΑ Αιδηψού, Αντωνίου Χ./Κούκουρα-Σταύρου)

 

ΑΕΚ Νέου Πύργου-Ολυμπιακός Λίμνης 0-3 α.α.

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)

Κυριακή 15/1

 

11 π.μ.

 

Έραπος-Κύζικος Αρτάκης (γήπεδο Βούρκου, Ρουμπής/Καμπούρης Α.-Κακαβάς)

 

Ακαδημία Ψαχνών-Πάλιουρας (γήπεδο Μακρυκάπας, Λιαγκάκης/Νικολάου Σ.-Ιωάννου Μ.)

 

11.30 π.μ.

 

Θύελλα Κοντοδεσποτίου-ΠΑΟ Κανήθου (γήπεδο Σταυρού, Τουλούμης/Ιωάννου Α.-Τσόπας)

 

Μέσσαπος-Άγιοι Ανάργυροι 0-3 α.α.

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)

Σάββατο 14/1-3.15 μ.μ.

 

Αθλόπολις-Ολυμπιακός Χαλκίδας (γήπεδο Πάρκο Λαού, Κούκουρα/Σταμούλης-Μαυρομάττης)

 

Κυριακή 15/1

 

11 π.μ.

 

Αφράτι-ΑΕΚ Χαλκίδας (γήπεδο Αφρατίου, Καρράς/Κοντογιαννίδης-Γκρίζας)

 

Ανάποδος-Ληλάντιο (γήπεδο Πάρκο Λαού, Καρβελάς-Ντούρας)

 

3.15 μ.μ.

 

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Ρομαϊκός (γήπεδο Αγίου Νικολάου, Κοντογιαννίδης/Γιδάρη-Παλούμπης)

ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

Κυριακή 15/1-11 π.μ.

 

Αιγέας Πετριών-Άρης Αγίου Ιωάννη (γήπεδο Κριεζών, Τζότζολης/Βελέντζας-Κελεπούρης)

 

Στύρα-Κονίστρες (γήπεδο Στύρων, Δανιηλίδης/Νέγρης-Ακριώτης)

 

Άρτεμις Αγίου Γεωργίου-Κριεζά (γήπεδο Αυλωναρίου, Κασομούλης/Ρούσσης-Δασκαλόπουλος)

EviaSports.gr - Όλα τα αθλητικά νέα της Εύβοιας